English
|
عربی
 
 
 
آن کس که نماز را سبک بشمارد به شفاعت ما نمی رسد.                شیعیان ما را در سه چیز بیازمایید :در مواظـبـت بر اوقـــات نمـــازها ، در نگهدارى اسرارشان از دشمنان ما و در همدردی و کمک مالى به برادرانشان.                هر که خدا رابشناسد ترس او در دلش می افتد و هر که از خدا ترسان باشد نفسش از دنیا باز می ماند.                 چون خدا خیر بنده ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی رغبت و نسبت به دین دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلتها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است.                 بنده خدا در حاجت خود متوجه مخلوق می شود ، در صورتی که اگر با خلوص نیت متوجه خدا شود آنچه خواهد در نزدیکتر از آن وقت به او می رسد.                عمل اندک و بادوام که بر پایه ی یقین باشد در نزد خداوند از عمل زیاد که بدون یقین باشد برتر است.                عوامل رستگاری : اطعام کردن ، آشکارا سلام کردن ، نمازشب خواندن در حالی که مردم آرمیده اند.
نمایش تاریخ و تقویم روز
امروز
جمعه 26 بهمن 1397 شمسی
10 جمادی الثانی1440 هجری قمری
15فوریه2019 میلادی
اوقات شرعي
 
select
ورود به سامانه
اب و هوای جهان
ايران:
select

پیش بینی آب و هوای
1 روز پیش رو


تاریخ: 2019-02-15
دمای فعلی : 9.93


حداقل دما: 5.18 حداکثردما: 9.93
فشار: 905hPa
رطوبت: 72%
Source ...
جشنواره خاتم

آمار مراجعات
  مهمان :   9
  عضو :   0

آمار این صفحه
  امروز :   459
  دیروز :   16
  کل مراجعات :   52775
 

 
تسبیحات حضرت فاطمه(س)
روزی حضرت فاطمه زهرا (س) به نزد پدر رفته و از آن حضرت خدمتکاری خواستند تا در امور زندگی او را یاری کند. پیامبر اسلام (ص ) در پاسخ دخترش فرمودند: بهتر از خدمتکار آن است که هرگاه می خواهی در بستر خویش بخوابی، 34 بار الله اکبر، 33 مرتبه الحمدلله و 33 بار سبحان الله بگویی.

حضرت علی درباره این روایت فرمودند:‌ فاطمه (س) با وجود اینکه از محبوبترین اشخاص در نزد رسول خدا (ص ) بود ولی خدمتکاری نداشت و کارهای منزل را خود انجام می داد، با مشک آب می آورد تا آنجا که اثر بند آن در شانه و سینه او باقی مانده بود و آنقدر خانه را جارو کرد که غبار تمام لباس هایش را در بر گرفته بود و آنقدر در زیر دیگ غذا آتش افروخته بود که لباس هایش رنگ عوض کرده و بوی دود می داد.
 
هنگامی که سختی های او در کارهای منزل بیشتر شد حضرت علی (ع) از همسر خود خواست تا به خدمت رسول خدا (ص) رفته و از آن حضرت کنیزی بخواهد تا در کارهای خانه به او کمک کند.
فاطمه (س ) نیز به نزد پیامبر (ص ) رفت تا دراین باره سخن بگوید ولی چون برخی افراد نزد پیامبر بودند، چیزی نگفت و به خانه بازگشت. پیامبر که دریافته بود فاطمه برای خواسته ای آمده ، صبح روز بعد به نزد دخترش رفت و از فاطمه (س) علت مراجعه روز گذشته اش را جویا شد.

حضرت زهرا (س) موضوع را برای پدر بیان کرد و رسول خدا (ص) فرمودند: فعلا کنیزی در اختیار ندارم ولی بهتر از خدمتکار آن است که هرگاه می خواهید در بستر خویش بخوابید، 34 بار الله اکبر و 33 بار الحمدلله و33 بار سبحان الله بگویید که آن برای شما بهتر است.
 
ادامه مطلب را در اینجا بخوانید.